Təqvim və Yarışlarda iştirak üçün normativlər

NORMATİVLƏR

EICH 2019-Qış Avropa Çempionatı 2019 Qlazqo

23 Yaşa qədər Avropa Çempionatı 2019 ECH Gavle SWE 2019

20 Yaşa qədər Avropa Çempionatı 2019 Boras, SWE

Dünya Çempionatı Doha 2019

TƏQVİM

AZƏRBAYCAN ATLETİKA FEDERASİYASI
2019-cu İL ÜÇÜN RESPUBLİKA VƏ BEYNƏLXALQ YARIŞLARIN TƏQVİMİ
S/N Yarışın adı Keçirilmə tarixi Keçirilmə yeri İştirak edən təşkilatlar Yarışın keçirilməsinə məsul təşkilat
1 2002-2003-cü illər arasında Bakı şəhər birinciliyi 05-06 yanvar Bakı İC, İK BŞGİBİ, AAF
2 Bakı şəhər çempionatı 11-12 yanvar Bakı İC, İK BŞGİBİ, AAF
3 2004-2005-ci illər arasında Bakı şəhər birinciliyi 18-19 yanvar Bakı İC, İK BŞGİBİ, AAF
4 Kuldiqa Katrina Kuboku 19 yanvar Kuldiqa, Latviya Yığma komanda AGİN, AAF
5 Beynəlxalq Turnir, Olimpiya çempionu Olqa Rıpakova Mükafatı uğrunda 19 yanvar Ust-Kamenoqorsk, Qazaxstan Yığma komanda AGİN,AAF
6 2002-2003-cü illər arasında Azərbaycan birinciliyi 25-26 yanvar Bakı Şəhər və rayonlar, İC, İK AGİN, AAF
7 Beynəlxalq Yarış İndoor İstaf 01 fevral Berlin, Almaniya Dəvətə əsasən AGİN, AAF
8 2004-2005-ci illər arasında Azərbaycan birinciliyi 01-02 fevral Bakı Şəhər və rayonlar, İC, İK AGİN, AAF
9 Azərbaycan çempionatı 08-09 fevral Bakı Şəhər və rayonlar, İC, İK AGİN, AAF
10 Beynəlxalq yarış İnternational Gugl Meeting 09 fevral Linz, Avstriya Dəvətə əsasən AGİN, AAF
11 Böyüklər və 2002-2003-cü illər arasında əməkdar məşqçi A.Antipovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq memorial 15-16 fevral Bakı İC, İK, Xarici Komandalar AGİN, AAF, ATLETİKA İK
12 Balkan Qış Çempionatı 16 fevral İstanbul, Türkiyə Yığma komanda AGİN, AAF
13 İstanbul Atletika Kuboku 17 fevral İstanbul, Türkiyə Yığma komanda AGİN, AAF
14 Beynəlxalq yarış Serbian Open İndoor 20 fevral Belqrad, Serbiya Yığma komanda AGİN,AAF
15 2000-2001-ci illər arasında beynəlxalq turnir 24-26 fevral Minsk, Belarusiya Yığma komanda AGİN, AAF
16 Qış Avropa Çempionatı 01-03 mart Qlazqo, Britaniya Yığma komanda AGİN, AAF
17 Atmalar üzrə Avropa Kuboku 09-10 mart Samorin, Slovakiya Yığma komanda AGİN, AAF
18 Kross qaçışı üzrə Bakı çempionatı 15-16 mart Bakı İC, İK BŞGİBİ, AAF
19 Kross üzrə Dünya Çempionatı 29-30 mart Aarhus, Danimarka Yığma komanda AGİN, AAF
20 Kross qaçışı üzrə Azərbaycan çempionatı 20-21 aprel Göygöl Şəhər və rayonlar, İC, İK AGİN, AAF
21 2004-2005-ci illər arasında Bakı şəhər birinciliyi 10-11 may Bakı İC, İK BŞGİBİ, AAF
22 Bakı şəhər çempionatı 24-25 may Bakı İC, İK BŞGİBİ, AAF
23 2002-2003-cü illər arasında Bakı şəhər birinciliyi 31 may - 01 iyun Bakı İC, İK BŞGİBİ, AAF
24 Beynəlxalq yarış Riqa Kuboku 04 iyun Riqa, Latviya Yığma komanda AGİN, AAF
25 BAF Brilyant Liqa Roma 06 iyun Roma, İtaliya Dəvətə əsasən BAF, AGİN, AAF
26 Azərbaycan çempionatı 07-08 iyun Bakı Şəhər və rayonlar, İC, İK AGİN, AAF
27 BAF Brilyant Liqa Oslo 13 iyun Oslo, Norveç Dəvətə əsasən BAF, AGİN, AAF
28 2004-2005-ci illər arasında Azərbaycan birinciliyi 14-15 iyun Bakı Şəhər və rayonlar, İC, İK AGİN, AAF
29 2002-2003-cü illər arasında Azərbaycan birinciliyi 21-22 iyun Bakı Şəhər və rayonlar, İC, İK AGİN, AAF
30 2002-2003-cü illər arasında, Əməkdar məşqçi Ə.Səfərovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq memorial 28-29 iyun Bakı İC, İK, Xarici Komandalar AGİN, AAF
31 BAF Brilyant Liqa Lozanna 05 iyul Lozanna, İsveçrə Dəvətə əsasən BAF, AGİN, AAF
32 Beynəlxalq yarış Atletissima Lasusanne 05 iyul Lozanna, İsveçrə Dəvətə əsasən AGİN, AAF
33 2000-2001-ci illər arasında Balkan Çempionatı 05-06 iyul Cluj Napoca, Rumıniya Yığma komanda AGİN, AAF
34 Avropa 10,000m Kuboku 06 iyul London, Britaniya Yığma komanda AGİN, AAF
35 Qusman Kosanovun xatirəsinə həsr olumuş beynəlxalq memorial 06-07 iyul Almatı, Qazaxstan Yığma komanda AGİN, AAF
36 Beynəlxalq yarış, Meeting Madrid 07 iyul Madrid, İspaniya Dəvətə əsasən AGİN, AAF
37 BAF Brilyant Liqa Monako 12 iyul Monako Dəvətə əsasən BAF, AGİN, AAF
38 1997-1999-cu illər arasında Avropa Çempionatı 11-14 iyul Gavle, İsveç Yığma komanda AGİN, AAF
39 2002-2003-cü illər arasında Balkan Çempionatı 13 iyul Kraijevo, Serbiya Yığma komanda AGİN, AAF
40 2000-2001 və 2002-2003 illər arasında Beynəlxalq yarış İvangrad Meeting 14 iyul Berane, Monteneqro Yığma komanda AGİN, AAF
41 BAF Brilyant Liqa London 21 iyul London, Britaniya Dəvətə əsasən BAF, AGİN, AAF
42 2000-2001-ci illər arasında Avropa Çempionatı 18-21 iyul Boras, İsveç Yığma komanda AGİN, AAF
43 2002-2003-cü illər arasında Avropa Olimpiya Festivalı 21-27 iyul Bakı Yığma komanda AGİN, AAF
44 Komandalar arasında Avropa Çempionatı 10-11 avqust Skopye, Makedoniya Yığma komanda AGİN, AAF
45 Beynəlxalq yarış Cezmior Kuboku 24 avqust İstanbul, Türkiyə Yığma komanda AGİN, AAF
46 Beynəlxalq yarış, Plovdiv Meeting 24 avqust Plovdiv, Bolqarıstan Yığma komanda AGİN, AAF
47 BAF Brilyant Liqa Paris 24 avqust Paris, Fransa Dəvətə əsasən BAF, AGİN, AAF
48 BAF Brilyant Liqa Zürix 29 avqust Zürix, İsveçrə Dəvətə əsasən BAF, AGİN, AAF
49 Beynəlxalq Yarış Qloriya Kuboku 31 avqust Antaliya, Türkiyə Yığma komanda AGİN, AAF
50 Beynəlxalq yarış İSTAF Berlin 01 sentyabr Berlin, Almaniya Yığma komanda AGİN, AAF
51 Balkan Çempionatı 02-03 sentyabr Pravets, Bolqarıstan Yığma komanda AGİN, AAF
52 BAF Brilyant Liqa Brüssel 06 sentyabr Brüssel, Belçika Dəvətə əsasən BAF, AGİN, AAF
53 Beynəlxalq Yarış Rieti Meeting 08 sentyabr Rieti, İtaliya Yığma komanda AGİN, AAF
54 Kross qaçışı üzrə Bakı çempionatı 21 sentyabr Bakı İC, İK BŞGİBİ, AAF
55 Dünya Çempionatı 28 sentyabr - 06 oktyabr Doha, Qətər Yığma komanda AGİN, AAF
56 Kross qaçışı üzrə Azərbaycan çempionatı 12-13 oktyabr Cəlilabad Şəhər və rayonlar, İC, İK AGİN, AAF
57 Kross qaçışı üzrə Avropa çempionatı 08 dekabr Lissabon, Portuqaliya Yığma komanda AGİN, AAF
58 2006-2007-ci illər arasında T. Karayev mükafatı uğrunda yarış 21 dekabr Bakı İC, İK AAF