Rekordlar

Azərbaycan Qış Rekordları - Kişilər

     Növ     Nəticə İdmançı Tarix   Yer
60m 6.61 Aleksandr Kornelyuk 09.03.74 Gothenburg
200m 21.51 Ramil Quliyev 04.02.09 Tallin
300m 33.62 Ramil Quliyev 01.02.09 Moskva
400m 47.15 Dmitriy Çumiçkin 01.03.02 Vienna
800m 1:48.17 Andrey Vamişin 20.01.89 Moscow
1000m 2:27.6 Sadiq Sadiqov 1984 Bakı
1500m 3:55.6 Vadim Loginov 02.1988 Kişinyov
3000m 7:39.59 Hayle İbrahimov 21.02.13 Stocholm
60m S 7.85 Genadiy Çuqunov 1987 Moscow
Şüvüllə Tullanma 4.50 Ceyhun Hüseynov 09.02.08 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 2.24 Valeriy Sereda 1981 Minsk
Uzunluğa Tullanma 7.97 Vladimir Tepelev 1978 Xarkov
Üç Təkanla Tullanma 17.37 Vasif Əsədov 12.02.88 Volgograd
Nüvə atma 16.45 Tofiq Məmmədov 30.01.10 Bakı
4X200 1:30.8 Yığma Komanda

(O.Berdnikov,F.Tatoyev,

A.Pexterev,B.Smolnikov)

1983 Bakı
 

4X400

 

3:17.44

Yığma Komanda

P.Setin,I.Akhmedov,

V.Bulichev,A.Yusifov)

22.02.07 Tehran
5000m İdman Yerişi 20:37.0 Roman Lobaçov 01.1988 Bakı
10000m İdman Yerişi 41:48.8 Sergey Şildkret 01.1985 Bakı

Azərbaycan Qış Rekordları - Qadınlar

     Növ Nəticə İdmançı Tarix  Yer
60m 7.45 Zəkiyyə Həsənova 18.02.18 Istanbul
200m 24.75 Zəkiyyə Həsənova 13.01.2018 Bakı
400m 56.4 Yuliya Telegina 1983 Gomel
800m 2:12.0 Ludmila Qorbileva 1987 Simferopol
1500m 4:18.07 Layes Abdullayeva 20.02.10 Bakı
3000m 8:49.65 Layes Abdullayeva 12.03.10 Doha
60m S 8.54 Ellada Kolesnikova 1990 Zaporojye
4x200m 1:44.3 Yığma Komanda 1984 Bakı
Şüvüllə Tullanma  3.50 Yelena Gladkova 21.02.14 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 1.75 Irina Bogdanova 1983 Bakı
Uzunluğa Tullanma 6.17 Galina Tumasova 1985 Bakı
Üç Təkanla Tullanma 13.42 Yekaterina Sarıyeva 23.01.15 Sankt-Peterburg
3000m İdman Yerişi 14:32.0 Aida Isayeva 1993 Bakı
5000m İdman Yerişi 24.53.2 Validə Abdullyeva 1985 Bakı

Gənclər Arasında (U23) Azərbaycan Qış Rekordları - Kişilər

     Növ     Nəticə İdmançı Tarix   Yer
60m 6.66 Ramil Quliyev 07.03.09 Torino
200m 21.51 Ramil Quliyev 04.02.09 Tallin
300m 33.62 Ramil Quliyev 01.02.09 Moskva
400m 47.15 Dmitriy Çumiçkin 01.03.02 Vyana
800m 1:48.17 Andrey Vamişin 20.01.89 Moskva
1500m 3:58.93 Namiq Əsədov 11.01.08 Bakı
3000m 7:41.48 Hayle İbrahimov 12.02.12 Karlsruhe
60m S 8.02 Rahib Məmmədov 11.02.12 Bakı
Şüvüllə Tullanma 4.40 Oleq Andreyev

 

1983 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 2.24 Valeriy Sereda 1981 Minsk
Uzunluğa Tullanma 7.97 Vladimir Tepelev 1978 Xarkov
Üç Təkanla Tullanma 16.67 Vasif Asadov 27.02.87 Bakı
Nüvə Atma 16.45 Tofiq Məmmədov 30.01.10 Bakı
4X200 1:29.84 Yığma Komanda

(I.Akhmedov,V.Buliçev,

R.Abbasov,V.Mehdiyev)

16.02.04 Moskva
5000 m İdman Yerişi 20:37.0 Roman Lobaçev 1988 Bakı

Gənclər Arasında (U23) Azərbaycan Qış Rekordları - Qadınlar

     Növ Nəticə İdmançı Tarix  Yer
60m 7.63 Elvira Cabbarova 1993 Tehran
200m 24.8 Irina Şalayeva 1986 Bakı
400m 56.4 Yuliya Telegina 1983 Gomel
800m 2:16.67 Məmmədova Şəfa 17.01.15 Bakı
1500m 4:18.07 Layes Abdullayeva 20.02.10 Bakı
3000m 8:49.65 Layes Abdullayeva 12.03.10 Doha
60m S 8.54 Ellada Kolesnikova 1990 Zaporojye
4x200m 1:44.3 Yığma Komanda 1984 Bakı
Şüvüllə Tullanma  3.50 Yelena Gladkova 21.02.14 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 1.75 Irina Bogdanova 1983 Bakı
Uzunluğa Tullanma 6.17 Galina Tumasova 1985 Bakı
Üç Təkanla Tullanma 13.42 Yekaterina Sariyeva 23.01.15 Sankt-Peterburq
3000m İdman Yerişi 14:32.0 Aida Isayeva 1993 Bakı
5000m İdman Yerişi 24.53.2 Valida Abdullyeva 1985 Bakı

Gənclər Arasında (U20) Azərbaycan Qış Rekordları - Kişilər

     Növ     Nəticə İdmançı Tarix   Yer
60m 6.66 Ramil Quliyev 07.03.09 Torino
200m 21.35 Ramil Quliyev 03.03.07 Bakı
300m 33.62 Ramil Quliyev 01.02.09 Moskva
400m 47.92 Felix Tatoyev 1983 Moskva
800m 1:56.62 Namiq Əsədov 12.01.08 Bakı
1500m 3:58.93 Namiq Əsədov 11.01.08 Bakı
3000m 8:30.4 Sergey Jadko 1988 Bakı
60m S 8.01 Rahib Məmmədov 22.01.11 Bakı
Şüvüllə Tullanma 4.40 Oleg Andreyev

 

1983 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 2.16 Vladislav Vasilyev 1990 Bakı
Uzunluğa Tullanma 7.20 Ənvər Zeynalzadə 17.01.09 Bakı
Üç Təkanla Tullanma 16.50 Nazim Babayev 29.01.16 Bakı
Nüvə Atma 15.48 Nurəhməd Babayev 25.02.2018 Minsk
5000 m İdman Yerişi 20:37.0 Roman Lobachev 1988 Bakı
On növçülük 5996 Albert Menyaev 1986 Lvov

Gənclər Arasında (U20) Azərbaycan Qış Rekordları - Qadınlar

     Növ Nəticə İdmançı Tarix  Yer
60m 7.63 Elvira Cabbarova 1993 Tehran
200m 24.8 Irina Şalayeva 1986 Bakı
400m 56.4 Yuliya Telegina 1983 Gomel
800m 2:18.50 Əliyeva Adela 12.01.02 Bakı
1500m 4:18.07 Layes Abdullayeva 20.02.10 Bakı
3000m 8:49.65 Layes Abdullayeva 12.03.10 Doha
60m S 8.54 Ellada Kolesnikova 1990 Zaporojye
Şüvüllə Tullanma  3.60 Yelena Gladkova 09.01.16 Çelyabinsk
Hündürlüyə Tullanma 1.75 Irina Bogdanova 1983 Bakı
Uzunluğa Tullanma 5.92 Galina Tumasova 1983 Bransk
Üç Təkanla Tullanma 13.17 Yekaterina Sariyeva 28.12.14 Sankt-Peterburq
Nüvə atma 11.00 Ragneta Qurbanova 11.02.11 Bakı
3000m İdman Yerişi 15:15.00 Afət Abdullayeva 1986 Leninqrad
5000m İdman Yerişi 25:28.00 Rəna Abdullyeva 1986 Leninqrad

Yeniyetmələr Arasında (U18) Azərbaycan Qış Rekordları - Kişilər

     Növ     Nəticə İdmançı Tarix   Yer
60m 6.86 Ramil Quliyev 19.01.07 Volqoqrad
200m 21.35 Ramil Quliyev 03.03.07 Bakı
400m 50.9 Valeriy Xoxlov 1988 Bakı
800m 1:59.5 Ilgar Hüseynov 1985 Bakı
1500m 4:06.60 Namiq Əsədov 07.01.05 Bakı
3000m 8:43.5 Sergey Jadko 1985 Bakı
4x200m 1:42.3 Yığma Komanda 1988 Bakı
60m S 8.1

8.49

Marat Xayrulin

Rahib Məmmədov

1987

21.02.09

Bakı

Bakı

Şüvüllə Tullanma 4.25 Oleg Andreyev

 

1982 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 2.05 Yevgeniy Leshchinskiy 1987 Bakı
Uzunluğa Tullanma 7.19 Alexey Myasnikov 1988 Bakı
Üç Təkanla Tullanma 15.44 Nazim Babayev 10.01.14 Bakı
Nüvə Atma 16.02 Rasim Babayev 21.01.11 Bakı
5000 m İdman Yerişi 22:28.5 Roman Lobachev 1985 Bakı
10000m İdman Yerişi 44:48.0 Roman Lobachev 1986 Zaporojye
On növçülük 4796 Albert Menyaev 1985 Donetsk

Yeniyetmələr Arasında (U18) Azərbaycan Qış Rekordları - Qadınlar

     Növ Nəticə İdmançı Tarix  Yer
60m 7.63 Elvira Cabbarova 1993 Tehran
200m 25.47 Yelena Pextireva 11.02.17 Bakı
400m 56.4 Yuliya Telegina 1983 Gomel
800m 2:19.2 Alyena Tretyak 1988 Bakı
1500m 4:32.89 Behafeta Hadiyes 21.02.14 Bakı
3000m 9:55.72 Behafeta Hadiyes 22.02.14 Bakı
4x200m 1:46.9 Yığma Komanda 1987 Bakı
60m S 8.4 Ellada Kolesnikova 1987 Vilnyus
Şüvüllə Tullanma  3.50 Yelena Gladkova 21.02.14 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 1.75 Irina Bogdanova 1983 Bakı
Uzunluğa Tullanma 5.75 Yuliya Kolesnikova

Yelena Pextireva

1999

25.02.2018

Bakı

Minsk

Üç Təkanla Tullanma 12.42 Leyla Paşayeva 06.03.06 Moskva
Nüvə atma 11.68 Günel Hüseynova 16.02.18 Bakı
3000m İdman yerişi 15:15.00 Afət Abdullayeva 1986 Leninqrad
5000m İdman yerişi 25:28.00 Rəna Abdullyeva 1986 Leninqrad

Azərbaycan Yay Rekordları - Kişilər

Növ     Nəticə İdmançı Tarix   Yer
100m 10.08 Ramil Quliyev 13.06.09 Istanbul
200m 20.04 Ramil Quliyev 10.07.09 Belqrad
400m 45.83 Yuriy Dudkin 18.09.86 Tashkent
800m 1:46.7 Əlibəy Şükürov 03.06.04 Bakı
1500m 3:43.7 Boris Kutukov 22.04.79 Bakı
3000m 7:34.57 Hayle İbrahimov 25.05.13 Doha
5000m 13:09.17 Hayle İbrahimov 28.08.14 Zurich
10 000m 28:55.82 Evans Kiplagat 20.05.17 Bakı
3000m SC 8:52.0 Nikolay Kotov 19.05.73 Bakı
110mH 13.63 Genadiy Çuqunov 08.06.86 Leningqad
400mH 50.00 Aleksandr Karasev 30.05.76 Münxen
Şüvüllə Tullanma 5.00 Aleksandr Zyatin 05.05.73 Xarkov
Hündürlüyə Tullanma 2.37 Valeriy Sereda 02.09.84 Rieti
Uzunluğa Tullanma 8.03 Vladimir Tepelev 17.09.78 Tbilisi
Üç Təkanla Tullanma 17.33 Vasif Əsədov 18.08.90 Bryansk
Nüvə Atma 17.28 Zaur  Sadıxov 12.11.61 Bakı
Lövhə Atma 56.86 Rauf Tarzumanov 19.06.82 Bakı
Nizə Atma 60.49 Orxan Qasimov 19.05.17 Bakı
Çəkic Atma 79.56 Dzmitri Marşin 12.07.12 Minsk
On Növçülük 7359 Valeriy Deryabin 22.05.77 Bakı
 

4X100

 

39.78

Ramil Quliyev

Ruslan Abbasov

Valentin Bulıçev

Pavel Setin

20.06.09 Sarajevo
 

4X400

 

3:09.15

Igor Sinepupov

Felix Tatoev

Andrey Vamişin

Yuriy Dudkin

20.09.86 Tashkent
20km İdman Yerişi 1:24.57 Sergey Shildkret 25.04.87 Novopolotsk
50km İdman Yerişi 3:54.47 Sergey Shildkret 17.07.85 Leninqrad
Marafon 2:11.22 Tilahun Əliyev 25.01.13 Dubay
Yarı Marafon 1:01.47 Evans Kiplagat 30.04.17 Istanbul

Azərbaycan Yay Rekordları - Qadınlar

     Növ     Nəticə İdmançı Tarix   Yer
100m  

11.61

 

Zəkiyyə Həsənova

09.06.18 Schaan, LIX
200m 23.56 Zəkiyyə Həsənova 09.06.18 Schaan, LIX
400m 55.97 Şəfa Məmmədova 21.06.15 Bakı
800m 2:02.50 Anastasiya Komarova 21.06.15 Bakı
1500m 4:15.72 Gezashign Safarova 24.07.09 Novi-Sad
3000m 8:55.33 Layes Abdullayeva 19.07.10 Monkton
5000m 15:29.47 Layes Abdullayeva 17.07.11 Ostrava
10000m 32:18.05 Layes Abdullayeva 15.07.11 Ostrava
3000m MQ 9:34.75 Layes Abdullayeva 30.07.10 Barselona
100m S 13.85 Ellada Kolesnikova 06.07.90 Sverdlovsk
400m S 1:00.66 Tatyana Averyanova 18.09.86 Tashkent
Şüvüllə Tullanma 3.80 Yelena Gladkova 01.06.14 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 1.80 Nina Brintseva 15.05.69 Bakı
Uzunluğa Tullanma 6.41 Galina Tumasova 22.09.85 Bakı
Üç Təkanla Tullanma 13.56 Yekateriva Sariyeva 04.06.15 Bakı
Nüvə Atma 16.31 Valentina Podqornova 16.07.78 Donetsk
Lövhə Atma 64.06 Galina Koshkareva 31.05.83 Tbilisi
Nizə Atma 54.06 Elizaveta Babayeva 1983 Tbilisi
Çəkic Atma 75.29 Hanna Skydan 16.05.17 Bakı
Yeddi Növçülük 5039 Natalya  Karpuşina 1984 Sumqayıt
 

4X100

 

46.10

Sokolova Yekaterina

Chebanu Yelena

Hasanova Valeriya

Setina Alyona

21.06.15 Bakı
 

4X400

3:44.40 Mammadova Shafa

Mammadli Adilya

Hasanova Zakiya

Komarova Anastasiya

22.06.15 Bakı
5km İdman Yeişi 22:55.0 Albina Lesnikova 1988 Bakı
10km İdman Yerişi 46:01.0 Albina  Lesnikova 1988 Alitus
Marafon 2:44.45 Gülnarə Məmmədova 10.05.09 Praqa

Gənclər Arasında (U23) Azərbaycan Yay Rekordları -Kişilər

Növ Nəticə      İdmançı Tarix  Yer
100m 10.08 Ramil Quliyev 13.06.09 Istanbul
200m 20.04 Ramil Quliyev 10.07.09 Belqrad
400m 45.83 Yuriy Dudkin 18.09.86 Tashkent
800m 1:49.52 Andrey Vamishin 1986 Tashkent
1500m 3:45.00 Hayle Ibrahimov 26.06.09 Bakı
3000m 7:45.92 Hayle Ibrahimov 25.05.12 Ostrava
5000m 13:11.34 Hayle Ibrahimov 04.09.12 Rovereto
10 000m 30:06.64 Hayle Ibrahimov 25.07.09 Novi-Sad
3000m MQ 9:23.0 Nikolay Pavlov 1972 Bakı
110m S 14.06 Rahib Məmmədov 25.05.12 Bakı
400m S 53.07 Yuriy Kalmıkov 1990 Sverdlovsk
Şüvüllə Tullanma 4.65 Aleksander Zyatin 1970 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 2.30 Valeriy Sereda 1981 Tbilisi
Uzunluğa Tullanma 7.81 Vladimir Tsepelev 1975 Afina
Üç Təkanla Tullanma 17.22 Vasif Asadov 1987 Soçi
Nüvə Atma 16.26 Tofiq Məmmədov 15.06.12 Bakı
Lövhə Atma 53.80 Rauf Tarzumanov 1981 Bakı
Nizə Atma 58.45 Orxan Qasımov 23.05.15 Bakı
Çəkic Atma 68.94 Vladimir Karmishkin 1982 Bakı
On Növçülük 6901 Vladimir Kazaçenko 1990 Belaya-Tserkov
 

4X100

42.3 K. Svistunov

E. Mahmudbekov

D. Polyax

V. İzmaylov

1985 Frunze
 

4X400

 

3:18.96

Q. Kuzminskiy

F. Tatoev

S. Abzimov

Y. Dudkin

1981 Vilnyus
10km İdman Yerişi 42:32.0 Roman Lobaçev 1988 Simferopol
20km İdman Yerişi 1:29.40.0 Vladimir Turuşkin 1982 Şelkovo

Gənclər Arasında (U23) Azərbaycan Yay Rekordları - Qadınlar

Növ Nəticə İdmançı Tarix   Yer
100m 11.72 Zəkiyyə Həsənova 16.05.17 Bakı
200m 23.76 Zəkiyyə Həsənova 18.05.17 Bakı
400m 56.48 Nadejda Makarova 1981 Vilnyus
800m 2:02.50 Anastasiya Komarova 21.06.15 Bakı
1500m 4:16.13 Layesh Abdullayeva 24.07.09 Novi-Sad
3000m 8:55.33 Layesh Abdullayeva 22.07.10 Monkton
5000m 15:29.47 Layesh Abdullayeva 15.07.11 Ostrava
10 000m 32:18.05 Layesh Abdullayeva 17.07.11 Ostrava
3000m SC 9:34.75 Layesh  Abdullayeva 30.07.10 Barselona
100m S 13.85 Ellada Kolesnikova 1990 Sverlodsk
400m S 1.01.8 Yana Kapitonova 1988 Bakı
Şüvüllə Tullanma 3.80 Yelena Gladkova 01.06.14 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 1.78 Nina Brintseva 1968 Bakı
Uzunluğa Tullanma 6.41 Galina Tumasova 22.09.85 Bakı
Uzunluğa Tullanma 13.56 Yekaterina Sariyeva 06.06.15 Bakı
Nüvə Atma 14.00 Tatyana Ivanova 1979 Dnepro-petrovsk
Lövhə Atma 52.32 Elena Tsurikova 1991 Bakı
Nizə Atma 32.70 Iradə Əliyeva 23.05.09 Bakı
Çəkic Atma
Yeddi Növçülük 4660 Natalia Brusnikina 1982 Alushta
 

4X100

 

47.34

M. Semenova

V. Jdanova

E. Taranova

I.Shalayeva

1985 Kiyev
 

4X400

 

3:50.06

N. Makarova

N. Karqina

N. Perova

A. Parfenova

1981 Vilnyus
5km İdman Yerişi 24:43.0 Aida İsayeva 24.07.1988 Bakı
10kmİdman Yerişi 56:33.0 Afat Abdullayeva 1987 Bakı

Gənclər Arasında (U20) Azərbaycan Yay Rekordları -Kişilər

Növ Nəticə      İdmançı Tarix  Yer
100m 10.08 Ramil Quliyev 13.06.09 Istanbul
200m 20.04 Ramil Quliyev 10.07.09 Belqrad
400m 46.72 Pavel Setin 02.06.07 Bakı
800m 1:49.52 Andrey Vamişin 1986 Tashkent
1500m 3:45.00 Hayle Ibrahimov 26.06.09 Bakı
3000m 8:08.13 Hayle Ibrahimov 21.06.09 Sarajevo
5000m 13:53.60 Hayle Ibrahimov 27.07.09 Bakı
10 000m 30:06.64 Hayle Ibrahimov 25.07.09 Novi-Sad
3000m MQ 9:23.0 Nikolay Pavlov 1972 Bakı
110m S 13.74 Rahib Məmmədov 21.07.11 Tallin
400m S 53.07 Yuriy Kalmıkov 1990 Sverdlovsk
Şüvüllə Tullanma 4.65 Aleksander Zyatin 1970 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 2.16 Valeriy Sereda 1978 Donetsk
Uzunluğa Tullanma 7.81 Vladimir Tsepelev 1975 Afina
Üç Təkanla Tullanma 17.04 Nazim Babayev 18.07.15 Eskilstuna
Nüvə Atma 17.28 Tofiq Məmmədov 05.06.09 Bakı
Lövhə Atma 53.80 Rauf Tarzumanov 1981 Bakı
Nizə Atma 51.70 Anar Quliyev 18.05.07 Bakı
Çəkic Atma 68.94 Vladimir Karmishkin 1982 Bakı
On Növçülük 6901 Vladimir Kazaçenko 1990 Belaya-Tserkov
 

4X100

42.3 K. Svistunov

E. Mahmudbekov

D. Polyax

V. İzmaylov

1985 Frunze
 

4X400

 

3:18.96

Q. Kuzminskiy

F. Tatoev

S. Abzimov

Y. Dudkin

1981 Vilnyus
10km İdman Yerişi 42:32.0 Roman Lobaçev 1988 Simferopol
20km İdman Yerişi 1:29.40.0 Vladimir Turuşkin 1982 Şelkovo

Gənclər Arasında (U20) Azərbaycan Yay Rekordları - Qadınlar

Növ Nəticə İdmançı Tarix   Yer
100m 11.6

11.6

11.93

Yulia Teleqina

Elvira Cabbarova

Yelena Pextireva

1986

1993

13.07.17

Bakı

Bakı

Nairobi

200m 24.6

24.72

Yulia Teleqina

Irina Şalayeva

1982

1987

Bryansk

Klaypeda

400m 56.48 Nadejda Makarova 1981 Vilnus
800m 2:08.72 Marege Hayelom 07.06.14 Baku
1500m 4:16.13 Layesh Abdullayeva 24.07.09 Novi-Sad
3000m 8:55.33 Layesh Abdullayeva 22.07.10 Monkton
5000m 15:42.83 Mare Ibrahimova 30.05.09 Bakı
3000m MQ 9:34.75 Layesh  Abdullayeva 30.07.10 Barselona
100m S 13.5

13.85

Irina Yeroşina

Ellada Kolesnikova

1981

1990

Rostov-na-Donu

Sverlodsk

400m S 1.01.8 Yana Kapitonova 1988 Bakı
Şüvüllə Tullanma 3.80 Yelena Gladkova 01.06.14 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 1.78 Nina Brintseva 1968 Bakı
Uzunluğa Tullanma 6.29 Galina Tumasova 1982 Kislovodsk
Üç Təkanla Tullanma 13.37 Yekaterina Sariyeva 12.07.12 Barselona
Nüvə Atma 14.00 Tatyana Ivanova 1979 Dnepro-petrovsk
Lövhə Atma 52.32 Elena Tsurikova 1991 Bakı
Nizə Atma 32.70 Irada Əliyeva 23.05.09 Bakı
Yeddi Növçülük 4660 Natalia Brusnikina 1982 Alushta
 

4X100

 

47.34

M. Semenova

V. Jdanova

E. Taranova

I.Şalayeva

1985 Kiyev
 

4X400

 

3:50.06

N. Makarova

N. Karqina

N. Perova

A. Parfenova

1981 Vilnus
5km İdman Yerişi 24:43.0 Aida İsayeva 24.07.1988 Bakı
10km İdman Yerişi 56:33.0 Afət Abdullayeva 1987 Bakı

Yeniyetmələr arasında (U18) Azərbaycan Yay Rekordları-Kişilər

Növ Nəticə      İdmançı Tarix  Yer
100m 10.43 Ramil Quliyev 05.07.07 Trabzon
200m 20.67 Ramil Quliyev 03.06.07 Bakı
400m 48.24 Pavel Setin 07.07.05 Liqnano
800m 1:53.94 Namiq Əsədov 18.06.06 Novi Sad
1500m 3:58.11 Namiq Əsədov 17.06.06 Novi Sad2
3000m 8:45.58 Namiq Əsədov 25.06.05 Bakı
5000m 15:09.58 Sergey Jadko 1985 Kiyev
2000m MQ 5:57.2 Sergey Jadko 1986 Bakı
110m S 14.52 Rahib Məmmədov 12.06.09 Bakı
400m S 53.07 Yuriy Kalmikov 1990 Sverdlovsk
Şüvüllə Tullanma 4.30 Dmitriy Yumakov 1987 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 2.09 Valeriy Sereda 1976 Lyvov
Uzunluğa Tullanma 7.47 Ənvər Zeynalzadə 03.06.07 Bakı
Üç Təkanla Tullanma 16.18 Nazim Babayev 12.06.14 Bakı
Nüvə Atma 15.07 Sergey Osipov 1967 Bakı
Lövhə Atma 50.68 Yuriy Balanov 1958 Bakı
Nizə Atma 48.63 Islam Qəhrəmanzadə 22.06.13 Bakı
Çəkic Atma 68.94 Vladimir Karmishkin 1982 Karaganda
On Növçülük 6174 Dmitriy Yumakov 1987 Bakı
 

4X100

42.3 K. Svistunov

E. Mahmudbekov

D. Polyax

V. İzmaylov

1985 Frunze
 

4X400

 

3:18.96

Q. Kuzminskiy

F. Tatoev

S. Abzimov

Y. Dudkin

1981 Vilnyus
10km İdman Yerişi 44:55.0 Roman Lobachev 1987 Simferopol

Yeniyetmələr arasında (U18) Azərbaycan Yay Rekordları - Qızlar

Növ Nəticə İdmançı Tarix   Yer
100m 11.6

11.93

Elvira Cabbarova

Yelena Pextireva

1993

13.07.17

Bakı

Nairobi

200m 24.72 Yelena Pextireva 29.06.2018

 

Almati, KAZ

 

400m 56.48 Nadejda Makarova 1981 Vilnus
800m 2:12.3 Tatyana Popkova 1985 Bakı
1500m 4:30.99 Bontu Fita 22.05.15 Bakı
3000m 9:21.23 Bontu Fita 23.05.15 Bakı
5000m 16:44.57 Bontu Fita 22.06.15 Bakı
100m S 13.87 Ellada Kolesnikova 1988 Bakı
Şüvüllə Tullanma 3.80 Yelena Gladkova 01.06.14 Bakı
Hündürlüyə Tullanma 1.72 Nina Brintseva 1967 Bakı
Uzunluğa Tullanma 6.28 Galina Tumasova 1982 Kislovodsk
Üç Təkanla Tullanma 13.37 Yekaterina Sariyeva 12.07.12 Barselona
Nüvə Atma 13.41 Tatyana Neshetova 1981 Vilnus
Lövhə Atma 48.66 Elena Tsurikova 1990 Bakı
Nizə Atma 44.70 Ragneta Gurbanova 09.05.09 Bakı
Yeddi Növçülük 4660 Natalia Brusnikina 1982 Alushta
 

4X100

 

47.34

M. Semenova

V. Jdanova

E. Taranova

I.Shalayeva

1985 Kiyev
 

4X400

 

3:50.06

N. Makarova

N. Karqina

N. Perova

A. Parfenova

1981 Vilnus
5km İdman Yerişi 24:43.0 Aida İsayeva 24.07.1988 Bakı
10km İdman Yerişi 58:33.2 Afət Abdullayeva 1986 Bakı